Finanse w związku krok po kroku

Finanse w związku - poradnik krok po kroku

Trudne początki potrafią zniechęcić nawet najwytrwalszych. Dlatego zamiast błądzić po omacku, lepiej skorzystać z wiedzy i porad innych, którzy tak jak Wy przechodzili tę samą drogę. Nie jesteśmy pionierami w zakresie zarządzania finansami osobistymi, ale niniejszy cykl wypełnia obszerną lukę w temacie jakim są finanse w związku.

Kontrola naszych funduszy to zdecydowanie przyziemny aspekt budowania relacji między partnerami, lecz gdy ochłoniemy z pierwszych emocji, to coraz bardziej zaczynamy go dostrzegać. Zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wspólną przyszłość. Jeśli zatem do tej pory w sferze finansów nie działaliście w sposób specjalnie zorganizowany, nie dopasowaliście sposobu dysponowania pieniędzmi do nowej rzeczywistości ekonomicznej, którą budujecie wspólnie z partnerem, to najwyższy czas to zmienić i rozpocząć świadome zarządzanie Waszymi finansami.

Niniejszy cykl, składający się z czterech głównych części, stanowi źródło podstawowej wiedzy na temat finansów w związku. Mamy nadzieję, że tutaj dopiero rozpocznie się Wasza finansowa edukacja i nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do lektury :).

Cykl artykułów „Finanse w związku krok po kroku”

  1. Zadbajcie o wspólne finanse i budżet – czyli czego potrzebuje Wasz związek!

O tym, dlaczego warto zainteresować się tematyką finansów w związku i od czego zacząć. Tutaj dzielimy się z Wami również naszym podejściem do zagadnień finansowych.

  1. To ile tak naprawdę jesteście warci? – analiza wartości netto

Krok po kroku przedstawiam, jak wyliczyć i przeanalizować Waszą wartość netto przy użyciu przygotowanych dla Was narzędzi. Znajomość Waszej „rynkowej” wartości to początek do stawiania sobie kolejnych celów. To również początek regularnej analizy, czy z roku na rok Wasza sytuacja finansowa staje się coraz lepsza.

  1. Jak prowadzić budżet w związku? – Sprawdźcie dokąd uciekają Wasze pieniądze!

W artykule piszę o tym, jak prowadzić budżet w związku i udostępniam Wam specjalnie przygotowany arkusz Excel do zapisywania i analizowania Waszych wydatków. Poruszam również temat sposobów podziału dochodów i wydatków pomiędzy partnerów, wraz z listą plusów i minusów każdego z nich. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na całkowite, czy częściowe połączenie Waszych funduszy, rejestrowanie wydatków pozwoli kontrolować to, dokąd kierujecie Wasze pieniądze.

  1. Jak stawiać sobie cele finansowe w związku? – Podróż dookoła świata, własne mieszkanie, dzieci

W artykule kończącym cykl przejdziemy przez proces stawiania i strukturyzowania finansowych celów po to, by przyszłość nie była wielką niewiadomą, a jasno określonym punktem, do którego wiedzie ściśle ustalona przez Was ścieżka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz!
Wprowadź imię