Strona główna O Niepoprawnej Parze

O Niepoprawnej Parze

„Dlaczego nazywacie się niepoprawną parą?”

Być może właśnie to pytanie przemknęło przez Twoją głowę, po tym jak się tutaj znalazłeś. Nie ma się co dziwić, w końcu wbrew temu, co sugeruje nasza przewrotna nazwa, treści, które udostępniamy na naszym blogu trudno nazwać specjalnie kontrowersyjnymi lub demoralizującymi. Na czym zatem miałaby ta nasza „niepoprawność” polegać? Śpieszymy z wyjaśnieniami!

Otóż, jesteśmy parą, która obserwując innych zaczęła zastanawiać się, dlaczego tak dużo ludzi, zwłaszcza młodych, nie przywiązuje wagi do ważnych kwestii swojego życia. W nieskończoność odkładają oni w czasie podejmowanie kluczowych, mających wpływ na ich przyszłość decyzji lub działań. Dotyczy to różnych sfer: finansowej, zawodowej, rodzinnej. Taka  postawa w konsekwencji często negatywnie wpływa nie tylko na to, jak radzimy sobie z rzeczywistością dorosłego życia, ale również na relacje pomiędzy tworzącymi związek partnerami. Dostrzegając ten powszechny brak zainteresowania i tendencję do powielania tych samych błędów, postanowiliśmy podzielić się z innymi tym, co wiemy i z czego sami korzystamy, by okiełznać otaczający nas chaos.

Nasza „niepoprawność” przejawia się zatem w przybraniu odmiennej, świadomej postawy życiowej. Nie jesteśmy idealni i nie znamy recepty na każdą z przeciwności współczesnego świata, ale nie płyniemy bezrefleksyjnie z jego nurtem, widząc, że nie prowadzi on nas do wspólnie obranych celów. Wierzymy, że treści prezentowane na tym blogu pozwolą rozwinąć się Tobie jako świadomej jednostce i Wam jako parze.

Czy jako singiel znajdziesz tutaj coś dla siebie?

Blog, choć prowadzony przez parę i stworzony z myślą o osobach w związku, kierowany jest w równym stopniu do singli, ponieważ zawarte w artykułach treści w zdecydowanej większości przypadków będą pomocne również dla nich, bez względu na to, czy planują związek.

Poznajcie nas

Justyna

Ukończyłam studia ekonomiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale moja wrodzona chęć nieustannego poszerzania wiedzy na różnych polach nie pozwoliła mi na tym poprzestać. Obecnie jestem studentką piątego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wolnych chwilach odsuwam kodeksy na bok na rzecz książek o tematyce psychologicznej. Z entuzjazmem podchodzę do idei prowadzenia budżetu domowego. Wierzę, że świadome podejście do życia znacząco wpływa na jakość tworzonych relacji nie tylko pomiędzy partnerami, ale również z każdym innym człowiekiem, którego spotykamy na swojej drodze. Od zawsze lubiłam pisać i cieszę się, że poprzez prowadzenie bloga mogę realizować tę pasję.

Maciek

Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku ekonomia, choć wiele wskazywało na to, że podążę drogą mojej pierwszej pasji - informatyki. Ostatecznie to finanse zdołały mnie do siebie przekonać, choć nigdy nie porzuciłem zamiłowania do najnowszych technologii. Na studiach zainteresowałem się finansami behawioralnymi, co pozwoliło mi spojrzeć na ekonomiczną stronę życia przez pryzmat psychologii. Zdobywając wiedzę stawiam na zróżnicowane źródła i różne punkty widzenia, z dystansem podchodząc do tego, co nie znajduje potwierdzenia w danych lub badaniach. Zawodowo łączę obie pasje pracując w firmie konsultingowej, a w wolnym czasie jestem zapalonym graczem.

Najchętniej czytane